„Nie trzeba być bogatym, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi:

można mu podarować odrobinę czasu i uwagi.”

Dorothy Green

Wolontariat szkolny to świadome, dobrowolne i bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły nauczycieli, uczniów i rodziców na rzecz potrzebujących. To działalność podejmowana na rzecz innych, wykraczająca poza więzi rodzinne. Wolontariat jest działaniem, które pozwala rozwijać wśród dzieci i młodzieży postawę alternatywną do konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, w szukaniu pożytecznej formy spędzania wolnego czasu. Wykorzystując otwartość i ciekawość świata młodego człowieka poprzez wolontariat można odcisnąć dobroczynne piętno we wszystkich dziedzinach jego życia. Okres nauki w szkole jest najwłaściwszy dla kreowania postaw altruistycznych. Działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu w naszej Szkole prowadzona jest z myślą o realizowaniu pięknej idei i wartości jaką jest pomoc i wrażliwość na potrzeby innych. Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka. Uczniowie w naszej szkole są pełni pasji i zaangażowania. Chcą nieść pomoc, służąc tak potrzebującym jak i samym sobie. Podejmowana wśród uczniów – wolontariuszy aktywność, wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości, jest również ważna i pożądana, ponieważ ma wymiar edukacyjno – wychowawczy. Nasz Klub bierze udział w różnych akcjach charytatywnych o zasięgu lokalnym jak i ogólnopolskim. Szkolny Klub Wolontariatu powstał w 2021 r. z inicjatywy p. Magdaleny Ajdakowskiej. Początkowo zrzeszał 16 wolontariuszy, natomiast dziś zrzesza ponad 40 uczniów.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu:

p. Magdalena Ajdakowska ks. Adrian Gendek

AKTUALNOŚCI:

Rajd rowerowy 27.09.2024 r.

Utworzono dnia 09.10.2024
Rajd rowerowy - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza z Oddziałami Przedszkolnymi w Goździe (szkolna.net)
czytaj dalej... na temat: Rajd rowerowy 27.09.2024 r.