Sprawozdanie styczeń 2024

Utworzono dnia 16.10.2024

Styczniowe Laboratoria Przyszłości W styczniu działania z użyciem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” rozpoczęli uczniowie klasy 6 na lekcji techniki pt. „Instalacja elektryczna – jak oszczędzamy energię elektryczną?”, podczas której przy pomocy drukarki 3D wydrukowali kolorowe etykiety, które mają przypominać o oszczędzaniu energii. Etykiety wykorzystano do oznaczenia włączników prądu na korytarzu naszej szkoły. Sprzęt „małego majsterkowicza” posłużył tym razem przedszkolakom z oddziału „Pszczółki” do wykonania drewnianego karmnika dla ptaków. W klasie 1 odbyły się warsztaty kulinarne z udziałem rodziców, podczas których uczniowie piekli marchewkowe babeczki według przepisu zamieszczonego w książce kucharskiej dla dzieci. Robota użyli także uczniowie klasy 3 do przygotowania ciasteczek z ziarnami. Uczniowie klasy 2 odbyli szkolenie z ratownictwa. Dowiedzieli się, w jaki sposób mogą pomóc komuś, kto uległ wypadkowi oraz zapoznali się z instrukcją wzywania pomocy. W okularach VR oglądali narządy człowieka, które potencjalnie mogą ulec uszkodzeniu. Natomiast „Pszczółki” oraz przedszkolaki z zerówki w ramach tematów „Kim zostanę w przyszłości” wcielili się w zawód fryzjera i wykonali fryzury przy pomocy kolorowej włóczki. Aparat fotograficzny w styczniu uwiecznił uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, lekcję historii w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Patriotic, w której uczestniczyli uczniowie klas 1-8, a także zabawy uczniów klasy 4 na śniegu i świetlicowe gry i zabawy zespołowe. Zapraszamy do śledzenia zamieszczanych postów. Do zobaczenia po feriach!

Utworzono dnia 16.10.2024, 21:47