Sprawozdanie luty 2024

Utworzono dnia 16.10.2024

Luty – przegląd działań podjętych w ramach programu Laboratoria przyszłości. W lutym uczniowie naszej szkoły jak zwykle podejmowali różne działania z użyciem sprzętu pracowni „Laboratoria przyszłości”. Tuż po feriach skupili się przede wszystkim na przygotowaniach do święta zakochanych. Dzięki aparatowi fotograficznemu z funkcją nagrywania powstał film (dostępny na profilu facebook szkoły) z obchodów walentynek w całej szkole. Posłużył także do uwiecznienia zmagań uczniów, którzy wzięli udział w zawodach SZS o Mistrzostwo Rejonu w Łuckiej. Uczniowie klasy 1 zorganizowali różne zabawy z okazji walentynek, podczas których wykonali kartki z życzeniami i zakodowali czerwono-różowe serce, do czego wykorzystali kolorowe nici i włóczkę. Posłużyła ona także przedszkolakom do wykonania prac plastycznych – wesołych kotków. Klasa 2 zaś przy pomocy włóczki, miarki centymetrowej i nożyczek poznawała własności czworokątów, a klasa 3 mierzyła obwody figur płaskich. Na zajęciach z psychologiem tworzyli także kompozycje z włóczki, wyrażając w ten sposób swoje emocje. Uczniowie klasy 5 z wykorzystaniem zestawu majsterkowicza, drewna i różnokolorowych kordonków wykonali ciekawe wiosenne projekty na lekcji techniki metodą StringArt. Zestaw majsterkowicza posłużył także uczniowi klasy 7 do wykonania tablicy manipulacyjnej, która będzie wykorzystywana na zajęciach rewalidacyjnych. Uczniowie starszych klas na lekcjach biologii i geografii oglądali także ciekawe filmy edukacyjne w okularach ClassVR. Zapraszamy do śledzenia naszych działań.

Utworzono dnia 16.10.2024, 21:55