Sprawozdanie listopad 2023

Utworzono dnia 16.10.2024

LISTOPADOWE LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W listopadzie uczniowie naszej szkoły intensywnie wykorzystywali pomoce zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Tym razem aparat posłużył do uwiecznienia Obchodów Święta Niepodległości zorganizowanych przez władze Gminy Kłoczew, spektaklu profilaktycznego wystawionego dla klas 4-8 przez Teatr Kurtyna, oraz chwile spędzone przez przedszkolaków z grupy A oraz uczniów klasy 3 z seniorami w Domu Pomocy Społecznej w Woli Gułowskiej. Sprzęt małego AGD został użyty do wykonania zdrowej sałatki warzywno-owocowej w klasie 5 oraz surówki warzywnej w klasie 1 w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej jem”. Klasa 4 wykorzystała „zestaw majsterkowicza” do wykonania instrumentów muzycznych na lekcji muzyki, zaś klasy 4-8 wykonały przepiękne atrybuty na Halloween. Przy pomocy drukarki 3D zostały wydrukowane lizaki – emotki, przedstawiające różne emocje. Uczniowie klasy 8 na lekcji wiedzy o społeczeństwie poznawali trójstopniowy podział administracyjny Polski. Układali wydrukowane w drukarce 3 D puzzle – podział Polski na województwa. Uczniowie klasy 7 na lekcji plastyki wykonali 70 sztuk kotylionów, które zostały wykorzystane podczas szkolnej uroczystości z okazji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Do zadania wykorzystano klej na gorąco, laptop oraz drukarkę 3D. W ruch poszła także maszyna do szycia, dzięki której przedszkolaki z grupy A nauczyły się przyszywać guziki. Maluchy z grupy „Pszczółki” dzięki szpulkom nici uczyły się rytmów, przeliczania oraz utrwalały kolory, zaś uczeń klasy VII na zajęciach rewalidacyjnych przy użyciu muliny i igły wyszywał flagę Polski. To był niezwykle intensywny miesiąc. Zapraszamy do śledzenia zamieszczanych postów.

Utworzono dnia 16.10.2024, 21:35