Sprawozdanie listopad 2022

Utworzono dnia 30.11.2022

Listopadowe radości, wspaniałości, różnorodności … - spacer III po Laboratorium Przyszłości W listopadzie w ramach projektu „Laboratorium przyszłości” w naszej szkole zostały podjęte kolejne działania, podczas których wykorzystywaliśmy zakupiony sprzęt. Na początku miesiąca pierwszoklasiści przeżywali pasowanie w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. 8 listopada obchodziliśmy „Dzień Spódnicy”. Relację z tego wydarzenia przeprowadzili uczniowie ze starszych klas, a wywiady z uczniami i nauczycielami prowadziła Gabriela Figacz – przewodnicząca Samorządu Szkolnego. Były to pierwsze próby spotkania i oswojenia się z kamerą. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie, a przy okazji dowiedzieli się kto i dlaczego lubi chodzić w spódnicy albo w jakich strojach czuje się najlepiej. 8.XI. 2022r. uczniowie kl. VII na lekcji plastyki przygotowywali kotyliony, wykorzystując sprzęt z projektu. 10 listopada przedszkolaki przygotowały przepyszny deser – marchewkowe muffinki, a w nich witaminki dla chłopczyka i dziewczynki. Do wykonania pyszności użyły miksera. W dniu 10.11.2022r. podczas Akademii z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę, zrobiono pamiątkowe zdjęcia oraz filmy sprzętem zakupionym w ramach Rządowego Programu. Relacja z Dnia Postaci z Bajek w przedszkolach także została zarejestrowana kamerą zakupioną dzięki realizacji tego programu. Przedszkolaki w Manufakturze Smaku i Zabawy również mieli robione pamiątkowe zdjęcia aparatem pochodzącym z projektu. Recytację „Trenów” J. Kochanowskiego w wykonaniu uczniów kl. VII zarejestrowała szkolna kamera 17 listopada. Były to bez wątpienia „Treny bez tremy”. 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy po raz pierwszy Dzień Życzliwości, Uśmiechu i Pozdrowień. Przeżywaliśmy bardzo przyjemne chwile, gdyż niemal każdy starał się być uprzejmy, sympatyczny, wdzięczny innym, uśmiechnięty i optymistycznie nastawiony do ludzi. Mamy nadzieję, że te radosne zachowania i doświadczenia będą promieniować na kolejne dni. Uczniowie klasy VII to nie tylko świetni recytatorzy, ale także niesamowici kucharze. Jedną z godzin wychowawczych przeznaczyli na przygotowanie koktajlu witaminowego oraz pysznych gofrów z owocami. Zapachy rozchodziły się po całej szkole, a to wszystko dzięki sprzętom zakupionym w ramach projektu. 17 listopada podczas szkolnej dyskoteki Andrzejkowej -zabawy i tańce uczniów nagrywała szkolna kamera. Aparat uwiecznił także pierwsze w tym roku zabawy na śniegu. Był to prawdziwy zimowy zawrót głowy. Dzieci zjeżdżały z górki na pazurki i rzucały się śnieżkami. Zapomniały tylko ulepić bałwana. Bardzo prawdopodobne, że pojawi się w grudniowej publikacji. Starsi i młodsi obchodzili również Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie w rozmowach rozczulali się często, wspominając swoje pierwsze ukochane pluszaki. Miesiąc listopad obfitował w różnorodne wspomnienia i doświadczenia. Dominowały te optymistyczne, pozwalające z radością i życzliwością spoglądać na innych. To dobry moment, aby z ostatnich jesiennych przyjemnych nastrojów skorzystać i w takiej atmosferze powoli zacząć się przygotowywać do radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Ktoś kiedyś pięknie powiedział, że „jeśli uśmiechniesz się do drugiego człowieka, już w twoim sercu jest Boże Narodzenie”. Pamiętajmy o tym nie tylko na co dzień, ale i od święta. Szczególne podziękowania składamy operatorowi kamery – uczniowi kl. V – Olafowi Osialowi – za pomoc i profesjonalizm w nagrywaniu filmów z uroczystości i przedsięwzięć.

Utworzono dnia 13.10.2024, 22:05