Sprawozdanie grudzień 2023

Utworzono dnia 16.10.2024

Grudniowy spacer po Laboratorium Przyszłości Grudniowe działania podejmowane przez uczniów naszej szkoły z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” w dużej mierze skupiały się na przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia, ale nie tylko. W tym miesiącu aparat fotograficzny uwiecznił Pasowanie na Przedszkolaka grupy „Pszczółki” oraz Mikołajki, zabawy na sankach uczniów klasy 3, wyjazd przedszkolaków i klas 1- 3 do Manufaktury Smaku i Zabawy w Nowym Goniwilku oraz Jasełka. W klasach 1-3 odbyły się świąteczne warsztaty, podczas których wykonano przepiękne stroiki na kiermasz bożonarodzeniowy. Stroiki oraz świece wykonała również klasa 5. Uczeń klasy 7 na zajęciach rewalidacyjnych wykonał także makaronową choinkę. Do powyższych działań wykorzystano przede wszystkim klej na gorąco i nożyczki. Uczniowie klasy 1 na lekcji matematyki użyli centymetra krawieckiego do nauki mierzenia, określania wysokości i szerokości. Kolorowa włóczka natomiast posłużyła najmłodszym przedszkolakom do wykonania pracy plastycznej - prezentów świątecznych, zerówce choinek, a uczniom klasy 1 kukiełek o nazwie „Wodoluby” w ramach realizacji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Dzięki okularom Class VR uczniowie klasy 7 na lekcji geografii poznawali gospodarkę narodową, a uczniowie klasy 4 na lekcji przyrody budowę ciała ludzkiego. Do tego celu zostały również wykorzystane modele z drukarki 3D. Posłużyła ona też uczniom klasy 4 do wydrukowania ozdób świątecznych, którymi została ozdobiona choinka klasowa. Dzięki drukarce 3D powstały także choinki, które pięknie zapakowane trafiły jako pamiątki w ręce uczniów klas 8. Zapraszamy do śledzenia zamieszczanych postów. Do zobaczenia w Nowym Roku 2024.

31.12.2023

Utworzono dnia 16.10.2024, 21:41