W dniu 11.06. drużyna ze szkoły w Goździe brała udział w konkursie przyrodniczym na leśnej ścieżce edukacyjnej w Hucie Garwolińskiej. Zadaniem drużyny było rozpoznanie określonych gatunków zwierząt , roślin i grzybów na 8 stanowiskach w środowisku leśnym. Po turnieju można było porozmawiać z leśnikiem, pooglądać okazy, ślady i tropy zwierząt, rozpoznać gatunki drewna , posłuchać odgłosów ptaków . Na zakończenie leśnicy zorganizowali ognisko z kiełbaskami i słodki poczęstunek. Chociaż wyruszyliśmy w deszczu, zakończenie było słoneczne.
