Rajd rowerowy

Utworzono dnia 30.09.2024
W piątek 27 września część spośród wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu wzięła udział w rajdzie rowerowym do Woli Gułowskiej. W drodze zatrzymaliśmy się na odpoczynek i tradycyjne zdjęcie na Kopcu Henryka Sienkiewicza w Okrzei.
W Woli Gułowskiej uczestniczyliśmy we Mszy świętej o Boże błogosławieństwo dla wolontariuszy i ich rodzin w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września. Następnie zwiedzaliśmy nowoczesne Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków, które przedstawia ostatnią bitwę kampanii wrześniowej - starcie Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie”, dowodzonej przez gen. Franciszka Kleeberga z niemieckimi oddziałami XVI Korpusu Zmotoryzowanego pod Kockiem.
W drodze powrotnej nawiedziliśmy cmentarz w Okrzei - modliliśmy się za poległych żołnierzy, przy grobie Matki Henryka Sienkiewicza i przy grobie nauczycieli. Rajd został zwieńczony obiadem, który zjedliśmy w Dworze Sienkiewicz w Okrzei.

Utworzono dnia 06.10.2024, 19:05

Licznik odwiedzin: