Narodowe Czytanie 2024

Utworzono dnia 06.09.2024

6 września 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Czytania. To już 13. edycja tego wydarzenia pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.  Pani Bożena Lipiec – Dyrektor szkoły serdecznie powitała Gości – Panie z zespołu Czerniczanki z Kapelą, które zaszczyciły nas swoją obecnością oraz całą Społeczność szkoły w Goździe. Pani Dyrektor odczytała list Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zaprosiła do wspólnej lektury Kordiana. Fragmenty arcydzieła Juliusza Słowackiego zostały pięknie odczytane przez uczniów klasy VI, VII i VIII oraz Panie z zespołu Czerniczanki z Kapelą. Fragmenty czytanego dramatu romantycznego przeplatały się z patriotycznymi melodiami, a wolnościowa wymowa arcydzieła, oprawa muzyczna i piękna dekoracja skłaniały do refleksji nad dziejami naszej Ojczyzny. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor podziękowała Paniom z zespołu Czerniczanki, a także wszystkim Uczniom i Nauczycielom  za wspólne uczestnictwo w Narodowym Czytaniu.

M. Szewczyk

Utworzono dnia 06.09.2024, 22:00