Gminne Narodowe Czytanie 2024

Utworzono dnia 12.09.2024

Dwoje uczniów z klasy VIII: Magdalena Stępnicka i Kordian Kępka reprezentowało naszą szkołę na uroczystości Gminnego Narodowego Czytania dramatu romantycznego Kordian. Wydarzenie odbyło się 11 września 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół w gminie Kłoczew.

Czytanie dzieła Juliusza Słowackiego rozpoczął pan Zenon Stefanowski – Wójt Gminy Kłoczew. Nasi uczniowie pięknie odczytali Akt I scenę 2, w której Kordian rozmawia z Laurą, dzieląc się z nią refleksjami o swojej samotności.

Odczytywane fragmenty dramatu wspaniale ubogacił nam zespół Kłoczewiacy, który pięknie zaśpiewał kilka wzniosłych pieśni patriotycznych.

Ta budząca ducha wolności uroczystość dostarczyła nam wielu wrażeń literackich.

M. Szewczyk

Utworzono dnia 14.09.2024, 18:01